Pillidega Paikuse Lasteaias MESIMUMM

01
apr
Autor: muusikakool

õpetaja  Kristi Rulli-Schvede                                                     õpetaja   Tiina  Vihul

 30.märtsil  esietendus  Paikuse Lasteaia Mesimumm mudilasperele Võilille  rühma  õpetajate Merle Esken´i  ja  Merylin Vunk´i  poolt  ettevalmistatud   muinasjutt   „Hiirerõõm“.  Etendus toimus  
koostöös Sindi Muusikakooliga.
 Muinasjutu  taustaks tegid muusikakooli õpetajad Tiina Vihul klaveril ja Kristi Rulli akordionil helisid, mis teksti sisuga parimal viisil harmoneerusid. Klaveri pumps või akordioni kääks täiendas pillihelidel pisikeste emotsioonidega seda, mis väikeste hiirtega jutu sees toimub.

Vahepalasid luges suurest raamatust Merle Esken. Samal ajal sibasid hiiresõbrad lava eesriide nööril nõnda kuidas Merilyn Vunk ja muidu igapäevaselt logopeedi tööd tegev Kadri Veidenberg nukkusid juhtisid.
 „Tiina ja Kristi olid lahkelt nõus meie kelmika plaaniga kaasa tulema, sest meie ju muusikud iseenesest ei ole,“ selgitas Merle Esken, kelle sõnul oli võimalik esimese loo kaudu samaaegselt lastele tutvustada ka klaverit ja akordionit. Etendunud „Hiire rõõm“ oli esimene lugu, millele tuleb veel kolme osaline järg. Järgmistel kordadel kavatsetakse tutvustada veel kitarri, flööti, viiulit ja trumme.

Kasutatud on hr.Urmas Saardi poolt loodud teksti Maalehe  Pärnumaa blogis.
Fotode  autor Urmas Saard

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi   
E-mail   
Kommenteeri   
Sisesta

Viimased uudised

07. jaanuar Õppetasu muutus
09. oktoober ÕPILASÕHTU
26. september MUUSIKAPÄEV SINDI MUUSIKAKOOLIS